Wzorcowanie maszyn i urządzeń eksploatowanych w Zachodniopomorskim Laboratorium Drogowym w Koszalinie

W trosce o jak najwyższą jakość świadczonych Państwu usług laboratoryjnych, przeprowadziliśmy w ostatnim czasie w naszym zakładzie szereg czynności potwierdzających, że nasze urządzenia i maszyny używane w trakcie badań  funkcjonują prawidłowo i wskazują rzeczywiste wartości mierzone. 
Wzorcowaniu poddane zostały między innymi maszyny wytrzymałościowe pracujące w zakresie od 50 kN do 2000 kN pod względem siły, koleinomierz, czujniki pomiaru odkształceń pod względem długości, termohigrometry pod względem wilgotności i temperatury, manometr pod względem wskazań ciśnienia oraz planogarf typu P-3 pod względem dokładności pomiaru głębokości. Wewnątrzzakładowy kalendarz wzorcowań, kalibracji i legalizacji sprzętu ZLD w Koszalinie przewiduje konieczność cyklicznych zewnętrznych kontroli około 70 posiadanych przez nasze laboratorium urządzeń. Dodatkowo blisko 25 urządzeń sprawdzanych jest zgodnie z harmonogramem przez pracowników naszej placówki. Podczas wzorcowań korzystamy z usług takich podmiotów jak: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe OMEGA z Gdańska, Okręgowy Urząd Miar w Gdańsku, ToRoPol Sp. z o. o. Laboratorium Wzorcujące, Laboratorium Wilgotności, Temperatury i Ciśnienia LAB-EL. 

galeria przypisana do artykułu
Wszelkie prawa zastrzeżone - www.zld.koszalin.pl - Zachodniopomorskie Laboratorium Drogowe                                                                   Liczba odwiedzin: 258601
Deklaracja dostępnoœci